Skip links

ویزاهای انگلستان

پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی، با نام مستعار بریتانیا، به یکی از مقاصد مهاجرت تحسین شده در دهه های اخیر تبدیل شده است. در سال منتهی به ژوئن ۲۰۲۱، بیش از نیم میلیون نفر به بریتانیا مهاجرت کرده‌اند.

ویزاهای انگلستان

دربارۀ انگلستان

مهاجرت به انگلستان مزایای فراوانی دارد زیرا تازه واردان می توانند از فرصت های ارائه شده توسط این کشور بهره مند شوند. از جمله این فرصت‌ها و مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم آموزشی سطح بالا که شامل موسسات آموزش عالی و دانشگاه های معروف می‌شود
 • بازار کار پویا با طیف وسیعی از فرصت های شغلی
 • سیستم کاری منعطف با زمان تعطیلات زیاد
 • دسترسی آسان به منطقه شنگن
 • مراقبت های بهداشتی رایگان

اگر می خواهید برای تحصیل، کار یا سرمایه گذاری به این کشور نقل مکان کنید، گروه مشاوره مهاجرتی صهبا و شرکا جایی مطمئن برای شروع است. ما به متقاضیان کمک می کنیم تا آینده خود را در این سرزمین فرصت ها دنبال کنند.

ویزاهای بلندمدت انگلستان

اتباع ایالات متحده آمریکا، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس یا برخی از کشورهای مشترک المنافع برای سفر کوتاه به بریتانیا نیازی به ویزا ندارند اما سایر ملیت‌ها برای سفر به انگلستان نیازمند ویزای توریستی موقتی هستند که به آنها اجازه می دهد حداکثر برای مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. اما اگر می خواهید به طور منظم و به منظور تفریح یا بازدید تجاری یا خانوادگی به انگلستان سفر کنید و می‌خواهید با فرار از روند طولانی تهیه اسناد برای هر نوبت ورود، در زمان خود صرفه جویی کنید، می توانید برای ویزای بازدید بلند مدت اقدام کنید. این ویزا برای دوره های ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله اعطا می شود. اما به خاطر داشته باشید که علیرغم ماهیت تعدد ورود سالیانۀ ویزاهای بلندمدت، هر بازدید نباید بیش از ۶ ماه در سال طول بکشد.

قبلاً رد شده اید؟ جای نگرانی نیست!

باعث مسرت ماست که اعلام کنیم به متقاضیانی که سابقه ویزا رد شده داشته اند کمک می‌کنیم تا مجددا برای ویزای استاندارد توریستی درخواست دهند. گرفتن ویزای توریستی این فرصت را به شما می دهد تا تاریخچه خود را پاک کنید و بعد از آن برای ویزای طولانی مدت اقدام کنید. برای اقدام کافیست تا با ما تماس بگیرید و نامۀ ریجکتی را به همراه مدارک شخصی ارائه دهید.

ویزای تحصیلی انگلستان

انگلستان با داشتن دانشگاه‌های معروف و درجه یک، مانند کمبریج و آکسفورد، یکی از مقاصد آموزشی پیشرو در جهان است. هر ساله هزاران محصل بین‌المللی برای تکمیل برنامه‌های مختلف تحصیلی به انگلستان می‌آیند. سال تحصیلی در انگلستان از ماه سپتامبر تا ماه ژوئیه است. اما دانشگاه‌ها برای ترم‌های تابستانی نیز پذیرش دارند.

شرایط احراز

متقاضیان ۱۶ سال و بالاتر با شرایط زیر می‌توانند برای ویزای تحصیل در انگلستان درخواست دهند:

 • داشتن پذیرش از یک موسسه تحصیلی برای دوره‌ای مشخص
 • اثبات تمکن مالی برای هزینه‌های تحصیل و زندگی در طول دورۀ تحصیلی موردنظر
 • تسلط به مهارت‌های گفتاری، نوشتاری، مکالمه و درک مطلب در زبان انگلیسی
 • دارای رضایتنامۀ والدین برای تحصیل در انگلستان (برای متقاضیان ۱۶ یا ۱۷ ساله)

درخواست از خارج از انگلستان

اولین زمانی که می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید ۶ ماه قبل از شروع دوره است. نتایج تصمیم‌گیری در مورد ویزا معمولا در عرض ۳ هفته اعلام می شود.

مدت اقامت

مدت اقامت بستگی به طول دوره فعلی و مقاطع تحصیلی پیشنی دارد که متقاضی در انگلستان به پایان رسانده است. متقاضیان بالای ۱۸ سال که مایل به تحصیل در مقاطع دانشگاهی هستند معمولاً می توانند تا ۵ سال در انگلستان اقامت داشته باشند. اما متقاضیان دارای مدرک تحصیلی پایین‌تر، معمولا اجازه دارند تا ۲ سال در انگلستان بمانند.

خدمات ما

مهم نیست که مراحل درخواست پذیرش و ویزا چقدر سخت به نظر می‌رسد، همیشه یک راه‌حل برای تسهیل آن وجود دارد و که چیزی نیست جز بهره جستن از کمک و خدمات یک مشاور و ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای و مورد اعتماد. ما در ویزاویرا با سال‌ها تجربه درخشان، طیف گسترده‌ای از خدمات را در این زمینه ارائه می‌دهیم و می‌توانیم به متقاضیانی را که مشتاق ارتقای دانش و ادامه تحصیل در سطوح زیر هستند یاری کنیم:

 • مدرسه
 • کالج
 • دانشگاه

ویزای جذب نیروی کار ماهر انگلستان از طریق پیشنهاد شغلی

هر ساله تعداد قابل توجهی از متقاضیان برای درآمد بیشتر و آینده‌ای روشن‌تر به انگلستان می آیند و دلیل خوبی برای این تصمیمشان وجود دارد. انگلستان بازار کار امیدوارکننده ای دارد و میانگین حقوق این کشور بالاتر از میانگین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی است. علاوه بر این، انگلستان خانه برخی از دانشگاه‌های درجه یک و خانۀ یکی از پر جنب‌و‌جوش‌ترین و متنوع‌ترین شهرهای جهان است: لندن.

دربارۀ برنامه

تمام ملیت‌ها، چه در داخل چه در خارج از انگلستان، برای کار در این کشور باید مجوز بگیرند که در نتیجه باید برای ویزای کار اقدام کنند. علاوه بر ویزای کاری کوتاه مدت که عمدتاً برای موارد خاصی مثل کارهای خیریه، هنرهای خلاقانه، کار فصلی و غیره اعطا می شوند، ویزاهای بلندمدتی هم وجود دارند که معمولا بین دو تا پنج سال اعتبار دارند و قابل تمدید هستند. ویزای کار طولانی مدت به دارندۀ ویزا این امکان را می دهد که مدت بیشتری در انگلستان بماند و راه را برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی هموار می‌کند.

این ویزاهای بلندمدت معمولاً برای گروه‌های هدف مختلفی مثل کارگران ماهر، کادر درمان، ورزشکاران بین‌المللی و غیره صادر می شود. نیروی کار ماهر بخش بزرگی از ویزاهای کار طولانی مدت را به خود اختصاص می‌دهند و می‌توانند فعالان زمینه‌های مختلف حرفه ای مانند دندانپزشکی، پزشکی و مهندسی باشند. این پروسه معمولاً از تاریخ ارائه کامل مدارک حدود ۶ الی ۹ ماه طول می‌کشد.

آمار و ارقام

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی دولت انگلستان، اولین دلیل مهاجرت به این کشور دلیل کاری بوده است. آمار نشان می دهد که ۲۷۷۰۶۹ ویزای کار (شامل افراد تحت تکفل) در سال منتهی به مارس ۲۰۲۲ اعطا شده است. این افزایش ۱۲۹ درصدی نسبت به سال منتهی به مارس ۲۰۲۱ بود و ۵۰ درصد بیشتر از سال منتهی به مارس ۲۰۲۰ است. نیروی کار ماهر که ۶۶ درصد از ویزاهای مربوط به کار اعطا شده را تشکیل می دهند، بیشترین رشد تعداد ویزا را در سال منتهی به مارس ۲۰۲۰ به خود اختصاص دادند و تعداد ۷۲۲۰۸ ویزا (۶۶ درصد) افزایش داشته‌اند.

شرایط احراز

برای احراز شرایط اکثر ویزاهای کاری طولانی مدت انگلستان، به ویژه برای نیروی کار ماهر، متقاضی باید حدقل ۷۰ امتیاز کسب کند. ۵۰ امتیاز آن باید از معیارهای زیر کسب شود:

 • پیشنهاد کاری از یک اسپانسر معتبر
 • حداقل دو سال سابقه کار مرتبط
 • دانش زبان در سطح حداقل آیلتس ۶ جنرال

Explore
بکشید